Regenerácia turbodúchadla

Turbodúchadlo tiež hovorovo pomenované s týmito názvami: „turbo“, „turbína“ je prvkom zariadenia motora, ktorý poskytuje viac vzduchu valcu motora spaľujúcemu svoju zmes s palivom. Vďaka tejto mimoriadnej dávke vzduchu sa zvyšuje výkon motora s vnútorným spaľovaním. Turbodúchadlo sa skladá z dvoch prvkov - turbíny a kompresora, ktoré sú spojené hriadeľom.

Vag-Expert má profesionálny workshop na regeneráciu turbodúchadla. Máme špecializované nástroje (bohatý park špecializovaného vybavenia, profesionálne vyvažovacie stroje na regeneráciu turbín, skúšobný stôl TurboTest Cimat) a personál vyškolený v tejto oblasti. Regenerujeme všetky modely turbodúchadiel z osobných, nákladných automobilov a strojov.
Vďaka regenerácii vykonanej v našej dielni sa účinnosť turbodúchadla obnoví za zlomok kúpnej ceny (nové turbodúchadlo stojí od niekoľkých do niekoľkých tisíc zlotých).

Nezávislé zistenie poruchy turbodúchadla používateľom vozidla nie je zrejmé, preto sa často stáva nepovšimnutým na dlhú dobu. Porucha môže byť hlásená okrem iného znížením výkonu, hlasnou prevádzkou turbíny a oblakmi tmavých (čiernych alebo tmavo modrých) výfukových plynov vychádzajúcich z výfukovej rúry.

Regeneráciu začneme posudzovaním vonkajších poškodení, potom demontujeme celé zariadenie a telo sa čistí, čím sa odstránia všetky nečistoty a akékoľvek známky korózie. Vďaka presným meraniam prvkov vieme, ktoré prvky je potrebné vymeniť a ktoré je možné po regenerácii ďalej využiť.
Bez ohľadu na stupeň opotrebenia vždy vymieňame ložisko rotora, prítlačné krúžky, olejový flinger a všetky tesniace prvky. Po zostavení všetkých prvkov skontrolujeme výkonnosť zariadenia na testovanie tlaku a výkon turbodúchadla. Počas testov sa turbodúchadlo zrýchli na 40 000 otáčok za minútu a potom na 250 000 otáčok, čo simuluje fungovanie systému za normálnych podmienok.


Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako regenerujeme kompresory, navštívte stránku: www.turbo-expert.pl.

 

Pozrite si video o tom, ako regenerujeme turbodúchadlá

Pozri tiež

Kolonia 19, 43-430 Skoczów
woj. śląskie, Polska
NIP: 5481011421
pondelok - piatok: 8.00-18.00
Sobota - nedeľa: Uzavretý
Pridať do kontaktov
Prejdite nahor

Zavoláme vám späť!
Zadajte svoje telefónne číslo:
+
-
-
-
Vaše telefónne číslo nebude použité na marketingové účely ani nebude preposielané. Zavoláme vám iba späť.
Porozprávajte sa s odborníkom
pre klientov z Poľska:
(+48) 572 100 100 (+48) 669 20 30 40 (+48) 334 321 444
pre zákazníkov z Českej republiky:
(+420) 55 80 80 009
pre zákazníkov zo Slovenska:
(+421) 22 120 12 44